Mydła naturalne
Mydła prosto z natury. Właściwości i działanie naturalnych mydeł w kostce

Mydła prosto z natury. Właściwości i działanie naturalnych mydeł w kostce

Składniki stosowane do produkcji mydeł naturalnych

Jednymi z najbardziej popularnych kosmetyków naturalnych są ręcznie robione mydła. Wytwarzane w tradycyjny sposób, ze składników pochodzenia roślinnego, zachwycają swoimi właściwościami i atrakcyjnym wyglądem. Mydła naturalne z www.bee.pl produkowane są w małych partiach i w zależności od rodzaju, różnią się składem. Niektóre z nich, jak mydło typu Aleppo mogą zawierać jedynie dwa składniki jak olej laurowy i oliwa z oliwek, jednak działaniem przewyższają kosmetyki o złożonym składzie. Większość naturalnych mydeł wyrabia się z gliceryny, najwyższej jakości zmydlonych olejów roślinnych, olejków eterycznych i łagodzących wyciągów z ziół. Do produkcji wysokiej jakości mydeł stosuje się rośliny z ekologicznych upraw i te rosnące w niezanieczyszczonych miejscach.

Czego nie zawierają mydła naturalne?

Mydła naturalne powstają z myślą o osobach poszukujących skutecznych produktów myjących i pielęgnujących, o prostym, przyjaznym składzie. Dlatego w tego rodzaju produktach nie stosuje się konserwantów, parabenów, sztucznych aromatów i łoju zwierzęcego. Przepiękne barwy i faktury mydła zawdzięczają naturalnym roślinnym barwnikom i dodatkom kwiatów oraz zmielonych drobinek roślin, które dodatkowo wykazują łagodne działanie peelingujące.

Działanie mydeł naturalnych


Podstawowym działaniem wszystkich mydeł jest umożliwienie dokładnego zmycia warstwy brudu i tłuszczu. Mydła naturalne spełniają tę funkcję, przy czym są delikatne i nieinwazyjne dla skóry. Osoby ze skórą normalną mogą stosować podstawowe mydła, jak wspomniane już mydło Aleppo lub mydło szare. Mogą również sięgać po różne mydła z olejkami pielęgnującymi i eterycznymi, które zadbają o skórę i sprawią, że kąpiel stanie się prawdziwą przyjemnością dla zmysłów.

Osoby ze szczególnymi potrzebami skóry (alergicy, osoby o skórze przetłuszczającej się albo suchej) mogą zdecydować się na mydła łagodzące ich przypadłości i zaspokajające specjalne potrzeby. Wszystkie mydła naturalne zawierają opisy składów i rodzaj skóry, dla której są dedykowane. Szeroki wybór mydeł i ich doskonałe właściwości sprawią, że skóra będzie oczyszczona, nawilżona i odżywiona.